İkinci El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

İkinci el araçlar, sıfır kilometre araçlara göre daha ekonomik olsa da, yine de tüketicilerin alım gücü ile doğru orantılı olarak istenilen yüksek meblağ için kredi kullanılması gerekebilir. Bu durumda taşıt kredisi başvurusu yapılabilir.

İkinci el araç almak, bir çok açıdan avantaj elde etmenizi sağlar. İyi bir araştırma ve taşıtın genel muayenelerini yaptıktan sonra, taşıtınızı kolaylıkla kullanmaya başlamanın yanı sıra, bankaların sunduğu esnek kredi imkanları ile ekonomik bir ödeme planı da çıkarabilirsiniz.

Eğer ikinci el taşıt kredisi çekmeyi düşünüyorsanız, TEB, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank gibi farklı bankaların ikinci el taşıt kredisi kampanyaları hakkında detaylı bilgi alarak, kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Peki ikinci el araç kredisi nasıl alınır? Taşıt kredisi alırken nelere dikkat etmelisiniz? Taşıt kredisi nasıl çekilir? Bu soruların yanıtlarını bularak bütçenize en uygun krediyi çekebilir ve size özel imkanlardan yararlanabilirsiniz.

En Uygun İkinci El Taşıt Kredisi İmkanlarını Veren Banka Seçimi

Pek çok banka kolaylıkla taşıt kredisi vermektedir. İkinci el taşıt kredisi başvurusu yaparken, bankalar size faiz oranları ve ödeme koşulları hakkında detaylı bilgilendirme yapıyor olacaktır. Bu süreçte kredi notunuz, yani geçmiş kredileriniz, kredi kartlarınız ve bunların düzenli ödemeleri, kredi başvuru sürecinin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır. Değerlendirme sonucunda, kredi sokrunuz ile doğru orantılı olarak oluşturulan faiz oranı ve vade tekliflerini inceleyebilir, sizin için en uygun ödeme planını oluşturabilirsiniz.

İkinci El Taşıt Kredisi Kefil ve Ruhsat İşlemleri

Bankalar, ikinci el taşıt kredisi karşılığında genellikle kefil isteme eğilimindedirler. Bu nedenle gerek önce kredi başvurusu yaparken, gerekse kullandığınız krediyi alırken yanınızda kefil olabilecek bir kişiyi götürmeniz, sürecin daha hızlı işlemesini sağlayacaktır. Aynı şekilde söz konusu taşıtın ruhsatını da yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Taşıt Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Hali hazırda daha ekonomik bir alım işlemi gerçekleştirdiğiniz için, ikinci el taşıt kredisi başvurusu yaparken, yüksek faiz oranları ve fazla vade ile hareket etmemelisiniz. Bu durum kârlı durumu ortadan kaldıracak, geri ödeme planının uzunluğu sizi zora sokacaktır. Vade uzadıkça, toplam ödemeniz gereken tutarın arttığı unutulmamalıdır.

1 Kasım 2020 Blog , ,